Lütfen Bekleyiniz.
Samet Erdem
Samet Erdem
Blog

Zaman Tüneli

Blog

Freelancer Olmak

Öncelikle şunu belirtmek isterimki blog tutmayı uzun bir süredir düşünmüyordum, terzi kendi sökünüğü dikemez misali uzun süredir yarım bıraktığım sitemi bitirdim ve şimdi buradayım. Neyse yazımıza dönelim...

Merhaba sevgili ziyaretçiler, İlk blog yazımla sizlerleyim...

Freelancer olarak yazılım sektöründe çalışmanın avantajı olduğu kadar dez avantajlarıda var.  Özellikle yazılım konusunda profesyonel olarak bu işi yapıyorsanız bu size müthiş bir müşteri proftöyü sağlıyor. İnternette bulunan freelancer siteleri aracılığıyla yaptığınız işleri sergileyerek yüzlerce müşteriye kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Yaptığınız yazılımları internet üzerinden kolayca açıklayabilir örnek sitelerinizi yada yazılımlarınız gösterebilirsiniz. 

Dezavantajlarından söz edecek olursak, (bionluk.com) internet sitesinde ve bazı müşterilerimden  gözlemlediğim kadarıyla HTML öğrnen arkadaşlar ben yazılımcıyım diye geçinip insanları kandırmakta. Ayrıca fiyat politikası olarakta çok düşük ücretler talep edip piyasa fiyatını düşürmektedirler.. Karşılaştığım kadarıyla insanlarda şu tarz cümleler çok duymaktayım; "Bizim yiğenin arkadaşı 200 tl ye yapıyormuş..."  yada "Bizim bi arkadaş daha uyguna yapıyor kalsın.."

Şunu özellikle vurgulamak isterimki bu fiyatlara bu işi yapan insanlar ya profesyonel değildir yada profesyonel değildir :)

Daha sonra geliştirmek için birkaç ek yazılım ve yönetim paneli istediğinizde sıçıp batırırlar...